YAĞ ENJEKSİYONU İLE MEME BÜYÜTME

AKLINIZA TAKILAN BİR ŞEY Mİ VAR?


Her kadının hayali dolgun ve iri memelere sahip olmaktır. Yağ enjeksiyonu ile meme büyütmek, ameliyat olmayı tercih etmeyen kişiler için alternatif bir meme büyütme yöntemidir. Bıçak altına yatmadan, hızlı ve ağrısız bir şekilde büyük memeye sahip olmak için kendi vücut yağınızı değerlendirebilirsiniz. Bu işlemde Vaser liposuction yöntemiyle alınan yağlar, sıvı forma dönüştürülür ve memelere seviye seviye enjekte edilir. Memenin her yerine eşit olarak dağıtılan yağlar sayesinde tıpkı silikon meme gibi dik ve dolgun göğüslere kavuşabilirsiniz. Fakat yağ enjeksiyonu ile meme büyütme, protez ile meme büyütme kadar kalıcı değildir. Enjekte edilen yağların %50si ilk birkaç ayda eriyecektir.

Ameliyatsız meme büyütme mümkün mü?

Ameliyat olmadan meme büyütmek mümkündür. Kişinin kendi yağı kullanılarak göğüs büyütme yapılabilir. Yağ enjeksiyonu son yıllarda doğal ve damla şeklinde meme isteyen kadınlar tarafından tercih ediliyor. Yağ ile meme büyütme yapılırken, hastanın vücudundaki fazla yağ dokuları alınarak meme dokusuyla kas arasına yerleştiriliyor. Bu bölgeye yerleştirilen yağ dokusu, kas üzerine yerleştirilen yağ dokusundan daha kalıcı ve daha naturel görünür. Yağ enjeksiyonu ile sadece meme büyütme değil, memelerdeki simetri bozukluğu düzeltilebilir ve meme silikon ameliyatından sonra göğüs aralarına yağ dokusu enjekte edilerek daha yuvarlak ve doğal görünen memelere sahip olunabilir.

Yağ enjeksiyonu ile meme nasıl büyütülür?

Yağ ile meme büyütmek için öncelikle hastanın fazla yağlı olduğu bölgeden yağ dokusu dışarı çekilir. Bu uygulama için Vaser liposuction tercih edilir. Vaser liposuction sayesinde yağlar canlı haldeyken uygulama yapılan bölgeye enjekte edilir. Böylece yağ dokusuyla dolgunlaştırılan memeler daha uzun süre bu şekilde görünür.
Karın, bel ve ya bacak bölgelerinden alınan yağlar, hedeflenen bölgeye adım adım eklenir. Seviye seviye eklenen yağ dokusu sayesinde uzun süre kalıcı dolgunlukta göğüsler elde edilebilir. Yağ enjeksiyonu meme büyütmenin dışında meme dikleştirme ve meme simetrisi eşitleme işlemlerinde de tercih edilir.

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme kalıcı mıdır?

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütmenin yarı kalıcılığı vardır. Eklenen yağların yarısı işlemden sonraki iki ay içinde vücudunuzun aktivitelerine bağlı olarak erimeye başlar. Enjekte edilen yağların %60ı ilk aylarda erirken, geri kalan yağlar ömür boyu göğüslerinizde kalabilir.