SAÇ EKİMİ

AKLINIZA TAKILAN BİR ŞEY Mİ VAR?


AH O ESKİ GÜNLER, DEMEYE SON...

Saçlar kimisinde erken, kimisinde de ilerleyen yaşlarda dökülmeye başlar. Bu durum kişilerin psikolojisini uzun bir süre olumsuz etkiler. Kişinin bu duruma alışması meşakatli bir süreçtir. Kimileri de alışamaz. Kişilerin eski günlerindeki karizmalarına kavuşması ve ruh sağlığı için saç ekimi önerilir.

FUE Yöntemi

Saç ekimi operasyonlarının çoğu, FUE yöntemi ile yapılmaktadır. Ekim öncesinde, nakil yapılacak bölgedeki donör saçlar, folikül çıkartmadan önce 1 mm kalacak şekilde kısaltılır. Uygulama alanı lokal anestezi ile uyuşturulur.Sonrasında ise saç telleri tek tek saçsız bölgelere nakledilir. Foliküler Üniteler (ekilecek saçlar) tek tek ekim alanında yerleştirilirler. Ameliyat sırasında greftlerin hasar görmesi minimalize eden otomotik bir sistem ile foliüler üniteler toplanır ve böylece uygulama süreleri kısalmış, alınan greft sayısı ise artmıştır. nümüzde Foliküler üniteler toplandıktan sonra saçsız bölümde çok küçük deliklere yerleştirilirler. Her foliküler ünitede ortalama 2 i- 3 folikül mevcuttur.

FUE yönteminin faydaları :

Greftlerin alınan alanda yalnızca kök hücresi üzerinde çalışılır doku alınmaz

Saç alınan alanda kesi ve dikiş olmaz , sadece uygulama sırasında köklerin alındığı noktalarda oluşan çizikler görünür, bunlar da hızla iyileşir. Bu teknikle ense bölgesinden alınan greftler saç transferinde kullanıldığı gibi kaş, bıyık, sakal transferinde de kullanılmaktadır.

Bir seansta ortalama donör alanın boyutuna ve ekilecek kök sayısına göre 4.000- 6.000 greft alınabilir.

1 greft saç ortalama 2-2,5 saç teli olarak sayılır.

Santimetrekare başına yaklaşık 50 – 60 saç kökü ekilir bu sayı elde edilen kök sayısına ve alana bağlıdır.

Ayrıca operasyon sonrası günlerde az ağrı olması ve iyileşme süresinin kısa olması da bu yöntemin tercih nedenlerindendir.

Süreç :

Saçlar 1. Ayın sonunda dökülürler,

Ekimden 2 – 3 ay sonra yeniden çıkmaya ve uzamaya başlarlar

6. ayda saçlar dikkat çekmeye başlar . sonra 1 – 1,5 yıl içerisinde en güzel ve iy halini alır.

Saçlar kişinin kendi saçı olduğundan aynı renk ve karakterde çıkarar Ekilen saçlar dökülmemeye kodlanmış olan bölgeden alındığı için dökülmezler. Saçlar kişinin kendisine ait olduğundan aynı renk ve karakterde çıkar.

Saç ekimi ameliyatları genelde FUE yöntemi ile yapılmaktadır. Saç ekiminde ekim yapılan saç kadar, mevcut saç miktarı, alınma şekli , saçların yönü, ön saç çizgisinin doğal görünümde olmasında çok önemlidir.

Tıraşşsız Saç Ekimi (Tıraşsız FUE)

Tıraşsız Saç Ekimi Nedir?

Saçların kazınıp kesilmeden gerçekleştirilen saç ekimi ameliyatıdır. Son yllarda kişilerin güncel hayatı saçlı olarak devam etmesine 2-3 gün içinde doğal saçlara kavuşmaya yardımcı olmaktadır.

Saç ekiminde izlenmesi gereken yol:

Öncelikle doktor tarafından gerekli incelemenin yapılması,saç ekimine uygun olup olmadığınıza ve hangi yöntemin sizde başarılı olacağının tespit edilmesidir.

FUE saç ekimi ve saç ekimi fiyatları hakkında bilgi alın.

Saç problemlerini tedavi eden diğer yöntem

ACell + PRP , her tür saç sorununun tedavisinde kullanılmaktadır. Özel formüllü hücreler arası bağlantıyı sağlayan ekstraselüler matriks, vitamin ve PRP kombinasyonu çeşitli saç hastalıklarının tedavisinde, lupus kaynaklı dökülmelerde ve saçkıran saç hastalıklarının tedavilerinde kullanılır..Saç tellerinin kalınlaşmasını sağlar, ekim sırasında oluşan yara ve hasar iz bırakmadan tedavi eder ve iyileştirir, yeni saçların oluşumunu sağlar ve saç uzamasını hızlandırır.