MEME KÜÇÜLTME

AKLINIZA TAKILAN BİR ŞEY Mİ VAR?


VÜCUDUNUZ İÇİN EN İDEAL BOYUTTA GÖĞÜSLERE SAHİP OLUN!

Göğüslerin büyüklüğü hastalarda psikolojik sorunlara ve çeşitli rahatsızlıklara yol açar. Meme estiğini tercih eden hastalar, vücuduyla orantılı göğüslere kavuşup, duruşundaki asaleti üst seviyelere taşır. Göğüsleri vücut ölçülerine göre daha büyük olan kişiler için yapılan bir operasyondur.

Amaç göğüslerin vücuda orantılı bir şekilde küçültülmesidir. Büyük göğüslere sahip olan bir kadında sırt ağrısı, omuz ve bel ağrısı, kamburluk, göğüs altında pişik, yara gibi problemler oluşabilir. Hatta hastanın bol kıyafetlerle göğüslerini gizlemeye çalıştığı ve özgüven kaybına uğradığı da gözlemlenir. Bunlarla birlikte hasta göğüslerini saklamak için hep bol giysiler tercih etme eğilimdedir ve kambur durarak kendini saklamaya çalışır. Bu gibi problemler hastada özgüven eksikliğine bile neden olabilir.

Meme küçültme ameliyatı sonrası nelere dikkat etmek gerekir?

Operasyon sonrasında dikiver korunmalıdır. İyileşme döneminde bazen ağrı olabilir, ancak dayanılmayacak boyutlara ulaşmaz. Bu durum basit ağrı kesici ilaçlar ile çözümlenir.

Ameliyat izi kalır mı?

Bu ameliyat, izli bir ameliyattır. Hastanın deri yapısı ve ten rengine bağlı olarak iz, daha az veya daha fazla görünebilir. Her hastada oluşabilecek iz görüntüsü bu sebeple farklılaşabilir, ancak dikkat çekici boyutlarda olmaz.

Meme küçültme ameliyatı süreci:

Bu operasyonda meme dikleştirilir ve beraberinde göğüslere konik bir şekil verilir. Meme içindeki yağ dokusunun bir kısmı alınır, meme ucu yukarı çekilir ve deri fazlalıkları alınır.