MEME ASİMETRİSİ

AKLINIZA TAKILAN BİR ŞEY Mİ VAR?


MUTLULUĞUN KAPISINI ARALAYIN!

Birçok farklı sebepten oluşabilen meme asimetri sorununun sizi üzmesine izin vermeyin. Herkesin yaşayabileceği bu tarz sorunların çözümü günümüz teknolojisinde çok kolay. Eski neşenize kavuşmanız ve mutluluğun kapısını aralamanız için ‘‘Meme Asimetrisi’’ operasyonunu tercih edebilirsiniz.

Meme asimetrisi birçok farklı sebepten oluşabilir. Bazı göğüslerin, asimetri doğasında varken, bazı göğüslerde ise gelişimsel bozukluklardan dolayı asimetri sorunu görülür. Göğüslerde yeni gelişen bir farklılık olduğunda mutlaka doktora danışmak gerekir. Yeni gelişen farklılıklar hamilelik, adet dönemi veya hormonal sebeplerle meydana gelebileceği gibi, memede oluşan kistler nedeniyle veya daha da ciddi olan meme kanseri sebebiyle de değişim oluşmuş olabilir. Cerrahi ve Cerrahi tekniklerin gelişmesi ile iki göğsünün daha simetrik olmasını isteyen kadınlar için artık birçok seçenek mevcuttur.

Meme asimetrisi nasıl düzeltilir?

Meme asimetri operasyonları, memenin yapısına, boyutuna, kişinin isteğine gore şekil vererek yapılır. Hastanın isteğine göre meme büyütülür veya küçültülür.

Kimler bu ameliyatı yaptırabilir?

Estetik Rekonstrüktif Plastik Cerrahide , memeler arasında bir sütyen bedeni kadar fark olduğunda veya farkın az da olsa kişinin psikolojisini etkilediği durumlarda yapılır. İlk adetinden sonra 3 yılı tamamlamış, bedeni cinsel olgunluğa erişmiş 18 yaşından büyük kızlarda yapılması önerilir. Virgin hipertrofi denilen ergen genç kızlarda göğüslerin aşırı büyümesine neden olan hastalık durumunda erken meme ameliyatı önerilebilir.