MASAJ

AKLINIZA TAKILAN BİR ŞEY Mİ VAR?


Tılsım masalı yolculuğunuza hafif ve ince dokunuşlarla başlayacaksınız! Vücudunuzda gezinen büyülü parmaklar, sizi tılsım masalında bir yolculuğa çıkaracaktır. Bu büyülü parmakların hafifliği vücudunuza işler ve üzerinizdeki ağırlığı silerek ruhunuzunun derinliklerinde gizli huzuru ortaya çıkarır.

Masaj; deri, derialtı dokusu, kaslar, metabolizma, dolaşım ve lenf sistemlerinin mekanik ve sinirsel yolla tedavi amaçlı uyarılması; bölgesel kan dolaşımını artırma yöntemidir. Masajla yumuşak dokuları mekanik olarak uyararak, fizyolojik ve psikolojik rahatlama yaratılır. Masaj, düzenli aralıklarla yapıldığında koruyucu tedavi yöntemi olarak da kullanılabilir.

Masajın Faydaları:

1. Kas spazmı
2. Kas krampları
3. Yaralanmalar
4. Tendon iltihabı
5. Uykusuzluk
6. Migren
7. Ağrılı adet tedavilerinde kişiyi rahatlatmak ve ağrı hissini azaltmakta kullanılır. Ayrıca masaj, vücudun hastalıklara karşı direncini arttırır. Endorfin salgıladığından dolayı, doğal antidepresan görevi görür. Masaj anında vena (toplar damar) sistemi 4-20 kat daha hızlı çalıştırıldığından dolayı, kirli kanın kalbe ulaştırılmasına yardımcı olur. Kalbe faydası çok fazladır.

Masaj çeşitleri:

Aromaterapi
Klasik Masaj (isveç masajı)
Taş masajı
Refleksoloji (el , ayak ve baş masajı)
Medikal Masaj
Konsantre Sırt Masajı