LİPOSUCTİON

AKLINIZA TAKILAN BİR ŞEY Mİ VAR?


GÖZ ALICI BİR GÖRÜNÜM İÇİN YAĞLARINIZDAN KOLAYCA KURTULUN!

Son zamanlarda aşırı kilo almış ve kurtulmak istiyorsunuz ya da uzun zamandır fazla kilolarınızdan kurtulmak için çözüm arıyorsunuz. Fit bir görünüm kazanmak ve fazla yağlarınızı aldırmak için zaman kaybetmemelisiniz. Liposuction operasyonuyla arzuladığınız fit görünüme kavuşabilirsiniz.

Liposuction, bölgesel yağların alınması, vücudu şekle sokma ve incelme operasyonudur. Liposuction uygulamasında, dirençli lokal yağ dokuları alınarak bölgesel incelme sağlanır. Bu yöntemle, fazla yağlar vücut içinde parçalanarak vakumla çekilir. Yüzde boyun ve gıdı liposuction , vücutta karın, bel, sırt, kol, kalça, basen , bacak liosuction gibi, yağlanmanın olduğu bölgelere uygulanır. Deri gevşekliği durumunda, germe operasyonuyla birlikte yapılmalıdır.

Liposuction operasyonlarının süreci nasıldır?

Anestezi:

• Küçük alanlarda lokal anesteziyle yapılabilir, ancak büyük alanda veya birden fazla bölgeye yapılıyorsa genel anestezi tercih edilir.
• Operasyon bölgesi küçük alan ise hasta aynı gün taburcu edilir. Alan büyük ya birden fazla ise 1 gece hastanede kalır.
• Ameliyat sonrası yaklaşık 3-4 hafta korse veya çorap kullanılır. Bu özel giysiler ödemi azaltır.
• Yağların alındığı bölgede ilk haftalar morluk, şişlik ve uyuşukluk (karıncalanma) görülür ancak zamanla kaybolur.
• Operasyonun sonuçları 4-6 hafta içinde görülür.

Ameliyat sonrası yeniden kilo problemi olur mu? Operasyon sonucu kalıcı mıdır?

Liposuction , ilgili bölgede yağ depolanmasını azaltan bir yöntemdir. Ancak kişi beslenmesine dikkat etmezse kilo alabilir. Bu durumda yağ birikimi, işlem yapılan bölgede değil, vücut geneline dengeli olarak yayılır. İstanbul Levent merkemizde yapılacak Liposuction işlemleri ile ilgili olarak fiyat ve uygulama hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.