KULAK ESTETİĞİ

AKLINIZA TAKILAN BİR ŞEY Mİ VAR?


KULAKLARINIZIN GÖRÜNTÜSÜNÜN ÖZGÜVENİNİZİ SARSMASINA İZİN VERMEYİN!

İDEAL BOYUTTA ESTETİK KULAK ŞEKLİNE SAHİP OLMAK ARTIK ÇOK KOLAY!

Kulak, yüz yapısını tamamlayan bir aksesuar gibidir. Yüz ile tam uyumu, estetik bir görüntü ortaya çıkarır. Estetik duruşu haricinde çocuklar için kepçe kulak önemli bir sorun yaratmaktadır.

Özellikle okula yeni başlayan çocuklarda psikolojik sorunlara sebep olabilir. Bu nedenle kulak estetiği operasyonunun erken yaşta yapılması önerilir.


Kulak estetiğini gerektiren doğumdan veya sonradan oluşmuş pek çok derformasyon (şekilsel problem) görülebilir.
Doğuştan veya kaza sonucu kulağın tamamının veya bir kısmının olmaması
Kulak çevresinde kıkırdak çıkıntıları
Büzüşük kulaklar (Consticted ear),
Sivri kulaklar (Stahl’s ear)
Ancak en fazla rastlanan kepçe kulak problemidir.

Kepçe kulak tedavisi

Kepçe kulak çocuklarda sık rastlanan bir problemdir. Nedeni çoğu zaman genetiktir. Kepçe kulak ameliyatı kimlere yapılır? Kepçe kulak ameliyatı hem yetişkin hem de çocuklara olmak üzere bu problemi yaşayan herkese yapılabilir.

Kepçe kulak ameliyatsız düzeltilebilir mi?

Bebeklik döneminin ilk 3 ayında, kıkırdaklar yumuşak olduğundan dolayı kolayca şekil alabilir. Bu nedenle kalıp uygulaması ve bantlama yöntemi kullanılarak kepçe kulak görünümü azaltılabilir, hatta düzeltilebilir. Ancak bu yöntem, gelişimini tamamlamış olan 4 aydan büyük bebek ve yetişkinlerde sonuç vermez.

Kepçe kulak ameliyatı hangi yaşta yapılmalıdır?

3 yaşından sonra çocukların kulakları erişkin boyuta ulaşır. Bu nedenle kepçe kulak ameliyatları 4-6 yaş arasında yapılmalıdır. Çocukların psikolojilerini göz önünde bulundurarak, ilkokul öncesi yapılmasında fayda vardır.

Kepçe kulak ameliyatlarında süreç nasıldır?

Anestezi: Çocuk hastalarda genel anestezi işlemi uygulanır.

Diğer Kulak Estetiği Uyguamaları – Kulak memesi estetiği (onarımı)

Takılan ağır küpeler sonucu kulak memesi doğal görüntüsünü kaybeder, sarkar hatta kimi zaman kulakdeliği büyür ve kulak memesi yırtılır. Kulak memesionarımı20-30 dak local anestezi ile yapılan bir uygulama ile onarılabilir. İple kulak estetiği Ameliyatsız bir kepçe kulak tedavisidir. 6 yaşından itibaren çocuklara uygulanabilir. Kulağın dış bölgesine yapılan bir girişim olduğundan işitme ile ilgili bir problem yaşanmaz.
Kepçe kulak, sivri kulak ve iple kulak estetiği fiyatları ve uygulamaları hakkında bilgi alın.

KULAK MEMESİ ONARIMI


Muhteşem onarım!

Yıllarca küpenizi çıkarıp tekrar taktığınızdan ve diğer başka sebeplerden dolayı kulak memeniz bu tedaviye ihtiyaç duyar. Tedavi sonrası küpe takabilmek için kulağınızı deldirmeniz gerekecektir. Çünkü bu tedavi, hiç küpe takmamışsınız gibi bir onarım sağlar.

Kulak memesinde ne tür problemler yaşanır?


Kulak memesinde iki çeşit problem gözlemlenir.

1- Uzamış deforme olmuş küpe delikleri
2- Yaşı ilerlemiş insanlarda görülebilen, içi boşalmış sarkmış kulak memeleri

Kulak memesi dolguları nasıl gerçekleştirilir?

Yaşla dolgunluğunu kaybetmiş, içi boşalmış kulak memesi dolguyla toparlanabilir. Hhyaluronik asit dolgu enjeksiyonları bu görüntüyü etkili şekilde düzeltir. Kulak memesindek

Kulak memesindeki küpenin sebep olduğu yırtıklar nasıl onarılır?

Kullanılan ağır küpeler nedeniyle küpe deliği uzayarak deforme olabilir veya yırtılabilir.Bu yırtıklar lokal anestezi ile dikilir ve aynı operasyon sırasında yeni delikler de açılabilir.