GÜLÜŞ TASARIMI

AKLINIZA TAKILAN BİR ŞEY Mİ VAR?


GÜLÜŞ TASARIMI

Daha güzel, daha güvenli ve daha içten gülüşler… Estetik gülüş tasarımı, hekiminizin ağız ve diş yapınızda görmek istediğiniz değişiklikleri estetik ve fonksiyonla birleştirerek, size en uygun ve optimum gülümsemeyi yaratmasıdır. Günümüz diş hekimliğinde doğal bir gülüş için kişinin fiziğine ve karakterine özel diş tasarımları yapılıyor.
Toplumsal ilişkilerde ahenkli yumuşak bir gülümseme her zaman pozitif bir başlangıçtır. Gülüşünüzdeki ufak bir değişiklik özgüveninizi üst seviyelere taşır. Sosyal yaşantınızda fark yaratabileceğiniz konularda size güç verir. Işık saçan gülüşünüzle çevrenizdekilerin enerjisini artıracaksınız. Kişiye özel gülüş tasarım programı ile gülüşümüz değişsin.

Estetik diş hekimliği hizmetlerine hangi durumlarda ihtiyaç duyulur?

•Ön dişlerinizde form ve büyüklük açısından asimetri varsa
•Ön dişleriniz arasında konuşmanızı da olumsuz etkileyen boşluk (diastema) varsa
•Dişlerinizin renginden memnun değilseniz
•Dişlerinizde çapraşıklıklar ve/veya düzensizlikler varsa
•Daha önceden yapılan işlemlerin (kuron, köprü veya dolgular) görüntüsü hoşunuza gitmiyor veya doğal olmadıklarını düşünüyorsanız
•Fotoğraflarınızda ağzınızı kapatmak zorunda kalıyorsanız
•Toplum içinde gülerken ağzınızı elinizle kapatma ihtiyacı duyuyorsanız.

Estetik gülüş tasarımında nelere dikkat edilmelidir?

Hastalarımızda gülüş tasarımı programı yaparken yaş, cinsiyet, dudaklar, dişetleri, diş rengi, diş şekli, diş konumları, yüz şekli ve ten rengi dikkate alınır.

Laminate Veneerler

Günümüz diş hekimliğinde, diş dokusuna azami özen göstererek yapılan uygulamaların başında gelir. Laminate Veneerler, ince porselen tırnakçıklardır. Bu amaçla dişten ortalama 0.5 mm kalınlığında bir diş dokusu kaldırılır. Bunu takiben ağızdan alınan bir ölçü ile diş rengi, form ve diğer veriler teknisyene iletilir ve imal edilen bu ince tırnakçıklar özel yapıştırıcılarla dişe yapıştırılır. Üretilen tırnakçıkların inceliği sayesinde ışık geçirgenliği ve bunun getirdiği kusursuz estetik, farklı ışık altında bile doğal bir güzelliğin ortaya çıkmasını sağlar.

Hangi durumlarda uygulanır?

1. Güldüğünde diş eti çok görünenlerde
2. Diş şekil bozukluklarında
3. Diş aralıklarını düzeltmede
4. Hastanın ortodontiyi reddettiği çapraşıklık durumlarda
5. Bleaching ile giderilemeyen diş renkleşmelerinin tedavisinde
6. Kişinin ön bölge dişlerinde büyük ve eski dolguları varsa
7. Dişlerin yüzey aşınmalarında
8. Kırık dişlerin yeniden yapılmasında
9. Gülme hattını yeniden dizayn ederken, Laminate Veneer estetik bir tedavi alternatifi olarak sunulabilir.

Zirkonyum

Diş hekimliğinin temel gereksinimleri olan estetik, sağlamlık, doku uyumu ve doğallık konularında bugüne kadar ulaşılan en yüksek kaliteye sahip üründür. Estetik diş hekimliğinde her geçen gün metal alt yapılı porselenlerden uzaklaşılıyor. Zirkonyum alt yapılı porselenler estetik ve sağlam olduğundan, ön ve arka dişlerde güvenle tercih edilebilir. Zirkonyum kişinin yaşam kalitesini arttır.

Zirkonyum diş kaplamalarının farkı nedir?

Yalıtıcı özelliğiyle sıcak ve soğuk hassasiyeti gelişmez.
•Zirkonyum, ışığı geçirdiğinden dolayı doğal diş yapısına çok benzer ve dişe estetik bir görünüm sağlar. Çok iyi yapılmış olan metal destekli porselenlerde bile bir matlık ve yapaylık vardır. Bu nedenle özellikle ön dişlerde zirkonyum tercih edilir.
•Metal destekli porselenler, bazı ışıklarda ağızda yokmuş gibi koyu renkli bir boşluk görüntüsü verir. Zirkonyum ise doğal diş gibi her türlü ışığı geçirir.
•Porselen yüzeyleri son derece pürüzsüz olacağı için sigara ve benzeri sebeplerden kaynaklanan lekelenmeleri ve diş taşı oluşumlarını minimuma indirir.
•Alt yapısında metal olmadığı için kuron-dişeti hizasında koyu renk bir çizgi olmaz.
•Kahve, çay, sigara gibi dış etkenlerle renk değiştirmez.
•Ağızda tat bozukluğuna, dişeti problemlerine ve ağız kokusuna yol açmayan sağlıklı bir materyaldir. Önceden yapılmış olan metal destekli porselen kuronlar nedeniyle dişetinde oluşan baskı ve morluklar zirkonyum (kaplamaların) kuronların uygulanmasıyla tamamen ortadan kalkar.
•Diş eti çekildiğinde, zirkonyum estetik görünümlerini korurken, metal destekli porselenler dişle birleştikleri bölgede kötü bir görüntü oluşturur.
•Alt yapıda kullanılan bazı metallere karşı (nikel vb) oluşabilecek alerji riski, zirkonyum alt yapılı porselenlerde yoktur.
•Zirkonyum, vücudumuzla mükemmel uyum sağlandığı için diş eti hastalığı olan ya da diş eti hastalığına yatkın olan kişilerde rahatlıkla kullanılabilir. Dişetiyle uyumu çok iyidir, ağız hijyenine önem verildiği takdirde dişeti problemi yaratmaz