DUDAK ESTETİĞİ

AKLINIZA TAKILAN BİR ŞEY Mİ VAR?


Dudaklar yüzün en dikkat çekici hatlarındandır. Dolgun dudaklar gençliğin ve sağlığın göstergesi olarak görülür. Yaş ilerledikçe dudaklar yıpranır, incelir ve çevresinde kırışıklıklar oluşur.

Genç bir insan güldüğünde üst dişleri görülürken, ilerleyen yaşlarda bu görüntü yerini alt dişlere bırakır. Ayrıca dudak kenarı aşağıya doğru sarkar.

Dudak dolgunlaştırma yöntemleri nelerdir?

Dudak dolgunlaştırmada, dolgu ve yağ enjeksiyonu yöntemleri kullanılır.

Dudakta hangi sorunlar, hangi dolgu yöntemiyle çözülebilir?

İnce dolgular, dudaklardaki dikey ve ince çizgilerin görünümünü azaltır.

Dudaklarda görülen estetik problemler nelerdir?

Dudak inceliği, alt ve üst dudak arasındaki orantısızlık, yaşla meydana gelen dudak incelmesi, üst dudağın uzaması, ağız köşelerinin aşağıya doğru yönlenmesi, dikey çizgiler ve Marrionette çizgileridir.Hastalar en sık dudaklarının inceliğinden yakınarak gelmekteler. Alt ve üst dudaklar arasındaki orantısızlık yine başvuru nedenlerinden birisi. Yaşla ortaya çıkan dudak incelmesi, üst dudakta uzama, ağız köşelerinin aşağıya dönmesi, Marionette çizgileri ve dikey sigara çizgileri de başvuru nedenleri arasında sayılabilir.

Dudak dolgunlaştırma yöntemleri nelerdir?

Bir çok dolgu malzemesi mevcuttur, ancak kalıcı dolguların enfeksiyon ve yabancı cisim reaksiyonu ihtimali ayrıca beenilmediği takdirde geri dönüşün olmaması nedeyle tercih edilmezler. Bu sebeple eriyen maddeler tercih edilir. Hyaluronik asitn dudak için özel üretim dolguları en çok uygulananlardır. Bir diğer uygulama ise vücuttan alınan yağlardan yapılan dolgulardır. (yağ enjeksiyonları ) Yağ enjeksiyonları hyaluronik asit dolgulara göre göre daha kalıcı bir dudak estetiği uygulamasıdır.

Dudak çizgisi estetiği hangi dolgularla yapılır?

İnce dolgular, dudaklardaki dikey ve ince çizgilerin görünümünü azaltır. Çizgi tedavisi için tercih edilen bir yöntemdir. Kalıcı dudak estetiği, dudak çizgisi estetiği, yamuk dudak estetiği, dudak şekillendirme estetiği, dudak inceltme estetiği, dudak estetiği fiyatları hakkında İstanbul Levent merkezimizden bilgi alın.