DOLGU İLE TERLEME TEDAVİSİ

AKLINIZA TAKILAN BİR ŞEY Mİ VAR?


Terleme, sosyal hayatı direkt etkileyen bir sorundur. Tedavi yöntemleri ise oldukça etkili ve basittir. Özellikle el ve ayaklardaki aşırı terlemeler günlük hayatı zorlaştıracağı için acilen tedavi edilmelidir

Botulinum Toksin ile Terleme Tedavisi

Terleme şikâyetleri vücudun genelinde görülebildiği gibi, %80’ini el ve ayak, %30 kadarını koltuk altı terlemesi oluşturur. Kişinin hem özel, hem de profesyonel iş yaşamında ciddi sosyal problemlere yol açar. Kadınlarda genellikle menopozla artar. Terleme tedavisinde en etkin tedavilerden biri botoks uygulamasıdır. Özellikle koltukaltı , avuç içi ve ayak tabanı bölgelerinde tek seans ile terleme tamamen kaybolur. Botoks un işlemi 15 dk. sürmektedir. Herhangi bir anestezi gerektirmez. Tedavinin yan etkisi yoktur. İşlemi yaptıktan sonra 4-7 gün içinde terlemede yavaşlama olur. İşlemden 10 gün sonra terleme tamamen azalır. Kişiye göre değişmekle birlikte 4 ay – 6 ay arasında kalıcılığı sürer.

Dolgu ile Terleme Tedavisi Nasıl Yapılır?

Terleme konusunda en çok tercih edilen yöntem botokstur. Lokal anestezi uygulanan ve aşırı terleyen bölgeye botoks uygulaması ile ter bezleri bloke edilir. Terleme ciddi ölçüde azalır.