BOX TEKNİK

AKLINIZA TAKILAN BİR ŞEY Mİ VAR?


BOX TEKNİK

Günlük ağız bakım yöntemlerinin gerektiği gibi uygulanmaması sonucu, diş etlerinde kanamayla birlikte iltihap oluşur. Bu basit dişeti iltihabı, tedavi edilmezse zamanla dişlerin etrafını saran kemik dokusunu etkiler ve çene kemiğinin boyutsal olarak şekil değiştirmesine ve erimesine yol açar. Ayrıca diş çekimlerinden sonra çene kemiğinde hızla erime meydana gelebilir.

Kötü yapılmış kron köprü protezlerinin bakımları ihmal edilirse de kemikte geniş kayıplar oluşur. Uzun yıllar damaklı protez kullananlarda da kemik kayıplarına rastlanır. Kaybolan kemik dokusunun yeniden oluşturulabilmesi için birtakım kemik yapılandırma yöntemleri kullanılır.

Fakat bu yöntemlerin başarısı, hastaya ve erimenin olduğu bölgeye; hatta şekline göre değişiklik gösterir. Bu tekniklerde insan veya hayvan kaynaklı kemikler kullanılır.

Bu kemikler, özel tekniklerle laboratuvar ortamında insan kemik dokusuna uygun hale getirilir. Kaybolan çene kemiğinin içerisine cerrahi operasyonla yerleştirilir. Bunun sonucunda kaybolan çene kemiği yeniden yapılanır. Buna “box teknik” denir.

Neden Box Teknik?

Kaybolan çene kemiğini mükemmel şekilde onarır.
Vücudun herhangi bir bölgesinden kemik alma zorunluluğunu ortadan kaldırır.
Çeneye implant yerleşiminin daha basit ve kolay olmasını sağlar.
Üç boyutlu kemik iyileşmesi gerçekleştirir.
Kemiği tamamen iyileştirip orijinal şekline getirir.
Çene kemiğini sadece fonksiyonel olarak değil, estetik olarak da onarır.