BACAK ESTETİĞİ

AKLINIZA TAKILAN BİR ŞEY Mİ VAR?


BACAKLARINIZA GÜVENİN!

Uzun ve düzgün bacaklar kadına çekicilik katar. Estetik cerrahi bacakların kemik eğriliklerini düzeltemez veya bacakları uzatamaz. Ancak, bazı tekniklerle daha düzgün görünmesini sağlayabilir.

Bacak estetiği

Bacağı güzelleştirmek için başvurulan bazı cerrahi girişimlerdir. Bacak estetiği, kilolu bacakların bazı kısımlarından fazla yağı almak ve çok zayıf görünen bacaklarda, protezle kalçadan ayak bileğine tüm bacağın görünümünün daha güzel olmasını sağlamak hedefiyle yapılır.

Bacak estetiği işlemleri kimlere yapılır?

Bacağının şeklinden memnun olmayan hastalara Bacaklarda yağlanma olanlara (basenlerde, uyluk içlerinde, diz içlerinde yağlanması olan hastalar) Diz altı ve ayak bilekleri kalın olan Diz altları aşırı ince olanlar (protezle daha dolgun bir görünüm kazandırılabilir) Bacak konturunda eğrilik olanlar (yağ enjeksiyonları veya Macrolane uygulamaları ile görünüm düzeltilebilir)

Bacak estetiği ameliyatları nelerdir?

Bacağın yapısına göre bacak estetiğinde pek çok uygulama yapılabilir. • Liposhaping: Basen, uyluk içleri ve diz içlerinde oluşan yağın liposuction uygulanarak alınması, bacakları daha ince ve uzun gösterir. Diz altı ve ayak bileği çevresi, istenirse ince kanüllerle inceltilebilir. Sonrasında, bacağın düzgün görünmesi için gereken yerlere (diz altlarına ve baldırlara…vb) alınan yağlar enjekte edilir.
Kalf protezleri: Çok ince bir bacak, estetik görünümden uzak olabilir. Çok ince bacakların dizaltında silikon kalf protezleri uygulanabilir. Bu protezler sayesinde bacaklar daha kalın ve adaleli görünürler.
Uyluk germe: Uylukların iç tarafındaki ince deri, yaş aldıkça alınıp verilen kilolar nedeniyle sarkar ve esnekliğini kaybeder. Sarkan deri alınır, daha genç ve sıkı bir görünüm meydana gelir.
Dolgu uygulamaları: Hastanın vücudundaki yağ yeterli değilse hyaluronik asit ile dolgu yapılarak bacak dolgunlaştırılır ve eğrilik giderilir.
Bacak estetiği ameliyatlarında süreç nasıldır? Anestezi: Genel anestezi ya da sedasyon altında Operasyon süresi:1-4 saat arası

Operasyon sonrası

Hasta aynı gün taburcu edilir veya 1 gün kalır. Liposhaping sonrasında 3 hafta korse kullanılır. Diz altına liposhaping işlemleri ve kalf protezlerinden sonra, 3 hafta varis çorabı giyilir. İlk haftalar fazla ayakta kalmamak gerekir. 6. haftadan sonra günlük yaşama dönülür. Ameliyat sonrası, hastanın ödem atması için doktor tavsiyelerini uygulaması gerekir.

Bacak estetiği ameliyatlarının sonucu kalıcı mıdır?

Elde edilen şekil kalıcıdır. Hastaların sonucu koruyabilmek için kilolarına dikkat etmeleri gerekir. Macrolane enjeksiyonlarının etkisi 1 yıldır ve tekrarlanması gerekir.